[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
بایگانی مقالات زیر چاپ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: جستجو در مقالات منتشر شده ::
2 نتیجه برای تلگرام

پرنیا رضی پور، فرح ترکمان، علی رحمانی فیروزجاء،
دوره 8، شماره 2 - ( 8-1398 )
چکیده

امروزه جوک ها حجم وسیعی از پیام های ارسالی در گوشی همراه و فضای مجازی را به خود اختصاص داده اند و یکی از موضوعات به روز جامعه شناسی محسوب می شوند که به ابعاد مختلفی برای بررسی و واکاوی دارد. این پژوهش با تحلیل محتوای جوکهای مبادله شده در شبکه اجتماعی تلگرام  تلاش میکند به این پرسشها پاسخ دهد: محتوای جوکهای مبادله شده در شبکه اجتماعی تلگرام چیست؟ این پیام ها از منظر اجتماعی و قدرتی به چه مسایلی اشاره دارد؟ روش این پژوهش تحلیل محتوا بوده و حجم نمونه این پژوهش بیش از 600 جوک است . نتایج این پژوهش نشان میدهد جوک های تلگرامی همانند یک محیط کارناوال گونه عمل می کند چرا که بسیاری از اعمال ممنوع و تابو اجتماعی در این محیط اجازه ی بیان و انتقاد می یابد. همچنین در این پژوهش نشان داده شد جنسیت، قومیت و خانواده از جمله ی مهم ترین مسایل گروهی و درون گروهی هستند که بیش ترین تقابلات قدرتی و احساسی در آن ها دیده شده است.
محمدرضا رسولی، اکبر نصرالهی، مسیح بهراد،
دوره 8، شماره 3 - ( 11-1398 )
چکیده

در عصر مدرن، کسب وکارها به دلیل ظهور فناوری های نوین و در دسترس بودن آن ها به شدت در حال رشد و گسترش هستند. پژوهش حاضر با هدف شناسایی عوامل مؤثر بر گسترش کسب و کارخانگی در تلگرام و اینستاگرام انجام شده است. روش تحقیق حاضر کمی و مبتنی بر ابزار پرسشنامه محقق ساخته می باشد. جامعه آماری این تحقیق شامل فعالان عرصه کسب و کار خانگی می باشند که حجم نمونه لازم برای این جامعه با استفاده از فرمول حجم نمونه کوکران برابر با 382 نفر محاسبه شده است. در مرحله بعد اعضای با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب و مورد پرسش قرار گرفته اند. پایایی پرسشنامه نیز با استفاده از روش آلفای کرونباخ محاسبه شده است که میزان آن برابر با 772/0 است که بیانگر اعتبار قابل قبول گویه ها در سنجش شاخص های تحقیق می باشد.
نتایج بدست آمده از پژوهش حاضر نشان دهنده آن است که مجموعه عوامل اقتصادی، سیاسی، مدیریتی و زیر ساخت ارتباطی، نظارت‌‌های دولتی، حمایت دولت و افزایش ساختار فناوری ارتباطی، مالیات و هزینه مبادله کالا، نوع شبکه مجازی در رشد و گسترش کسب وکار خانگی مؤثر می باشد.

 

صفحه 1 از 1     

مجله علمی پژوهشی مطالعات توسعه اجتماعی فرهنگی Quarterly Journal of Socio - Cultural Development Studies
Persian site map - English site map - Created in 0.03 seconds with 26 queries by YEKTAWEB 4312